Однією із застав безвідмовної роботи гідравліки є правильне встановлення. Монтажем повинен займатися кваліфікований майстер, який знає схему підключення та її тонкощі для конкретного виду спецтехніки. Роботи потрібно виконувати у порядку, вказаному виробником.
У гідросистемі повинен використовуватись циліндр, розрахований на фактичне навантаження. Якщо реальне навантаження перевищує номінальне значення на невелику величину, ця модель не підходить для вашої техніки. Експлуатація такого обладнання призведе до передчасного зношування і може позначитися на безпеці персоналу.
Використання сумісної робочої рідини
Застосування масла невідповідної в'язкості тягне скорочення ресурсу гідроциліндра.
Тому є дві причини:
- Рідина підвищеної густоти збільшує навантаження на гідроагрегат;
- Занадто рідка олія сильно нагрівається і призводить до виходу з ладу гідроагрегату.
У процесі експлуатації постійно контролюйте стан та температуру робочої рідини.
- Експлуатація гідроциліндрів повинна проводитися відповідно до «Технічного опису та інструкції з експлуатації» виробу, на який встановлений гідроциліндр.
- Просторове положення гідроциліндра – будь-яке.
- При монтажі гідроциліндра необхідно забезпечити дотримання спрямування дії зусилля з віссю штока на всьому шляху його руху, а також надійність закріплення гідроциліндра. Якщо при роботі під навантаженням вісь гідроциліндра змінює своє положення, то бічне навантаження не повинно перевищувати 10% зусилля на штоку гідроциліндра.
- Приєднувальна арматура гідроциліндрів має забезпечувати повну герметичність.
- Гідроциліндри повинні експлуатуватися у кліматичних умовах, що відповідають кліматичному виконанню вузлів. Температура навколишнього середовища від мінус 40 до плюс 60°С.
- При тривалій роботі температура робочої рідини має перевищувати 80°С.
- Для безвідмовної роботи гідроциліндра необхідна фільтрація олії (з тонкістю не більше 25 мкм), що досягається при встановленні фільтра. Клас чистоти робочої рідини не нижчий від 16 класу ГОСТ 17216-2001. В якості робочої рідини застосовувати будь-які мінеральні олії, які застосовуються для гідросистем машин з кінематичною в'язкістю, при температурі 50°С, 20-2000 с/ст.
- Олія з залишками палива або додавання в гідросистему відпрацьованого масла з ДВЗ («отроботка»), значно впливає на в'язкість та хімсклад робочої рідини, що у свою чергу негативно позначається на еластичність ущільнень гідроциліндра, що спричиняє витік та вихід гідроциліндра з ладу.
Гарантійні зобов'язання не поширюються на гідроциліндри:
- не встановлені на виріб протягом шести місяців з дати виготовлення;
- встановлені у вироби, на які не погоджена їхня застосовність;
- Гідроциліндр зазнавав несанкціонованого розбирання споживачем;
- Порушувалися умови експлуатації гідроциліндра (брудна олія з присутністю домішок, шматків гуми, ганчірки та інших абразивних частинок або перевищення допустимого навантаження на гідроциліндр);
- Дефекти або пошкодження, що виникли через попадання бруду, води, такі як корозія та окислення, а також при використанні неякісної гідравлічної олії;
- Гідравлічний циліндр використовувався не за призначенням;
- Були внесені конструктивні зміни до гідроциліндра споживачем;
- Пошкодження, що виникли внаслідок природного зносу гідроциліндра;
- деформація, викликана надлишковим тиском, саме:
- - деформація (зміна геометричних розмірів) задньої кришки гідроциліндра
- - деформація (зміна геометричних розмірів) гільзи
- - деформація (зміна геометричних розмірів) штока
10. Утворення опуклості діаметром штока, внаслідок чого відбувається заклинювання.