Як підібрати гідроциліндр на дровокол?
Гідравлічні дровоколи – корисний та необхідний помічник у процесі роботи з різними породами деревини. Такі верстати забезпечують необхідний запас потужності, ефективності та продуктивності в процесі оброблення деревини. Причому сфера експлуатації даного обладнання досить широка: починаючи з обігріву будинку (заготівля дров на зиму) та закінчуючи лісорубними роботами у великих масштабах (наприклад, різні виробничі підприємства).
Основні переваги застосування гідравлічних дровоколів:
- Високі показники потужності та продуктивності. Гідравліка дозволяє швидко розколювати навіть великі за розміром колоди.
- Високий рівень безпеки. Робочу систему було створено з урахуванням усіх необхідних стандартів безпеки.
- Економія часу та сил. Порівняно з сокирою, гідравлічні дровоколи допомагають заощадити дорогоцінний час при заготівлі великої кількості дров.
- Універсальність. Таке обладнання застосовують для роботи з різними породами деревини: починаючи з сосни та закінчуючи дубом.
Професійний дровокол за кілька годин роботи може забезпечити тижневий запас дров для обігріву невеликого будинку. Але в процесі використання всіх можливостей обладнання не обійтись без належного обслуговування. Щоб зрозуміти, які елементи потребують заміни, ремонту, важливо розібратися із принципом роботи цієї моделі.
Принцип роботи гідравлічних дровоколів
Для належного обслуговування техніки важливо розібратися з особливостями її роботи. Розглядаючи принцип роботи дровокола, варто розділити весь процес на три основні етапи:
- Гідравлічна система. Основою системи є гідравлічний циліндр, шланг і насос. Такі компоненти є повноцінною системою гідравліки: насос створює необхідний тиск, який передається на гідроциліндр.
- Рушійна сила. За цей параметр відповідає гідроциліндр: завдяки тиску, створеному насосом, циліндр починає рухатися, приводячи механізм в роботу.
- Розколювання деревини. При русі циліндра відзначають сильний тиск, під яким відбувається процес розколу колод.
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що гідроциліндр належить до списку найважливіших деталей в основі всього обладнання. Поломка циліндра призводить до простою техніки, тому важливо приділити особливу увагу ретельній процедурі підбору конкретної моделі.
Причини поломки гідроциліндрів у дровоколах
Гідравлічний циліндр – об'ємний і потужний гідродвигун, що відповідає за поворотно-поступальні рухи. За принципом дії такий вид циліндрів трохи нагадує роботу пневмоциліндрів.
Найчастіше поломка гідроциліндрів відбувається з таких поширених причин:
- Механічні ушкодження штоків, ущільнень.
- Проникнення сторонніх речовин, сміття у робочу рідину.
- Проникнення в циліндр різноманітних хімічних речовин, які часто застосовують з метою чищення цього елемента конструкції дровоколу.
- Підвищення температурних показників – коли відбувається сильне підвищення температури, яка відрізняється від норми.
- Проблеми з робочим тиском у системі, що також може підвищуватися.
- Несвоєчасна заміна масла, застосування неякісних витратних матеріалів внаслідок економії під час обслуговування дровокола.
Це основні причини, через які може статися поломка, під час якої важливо буде підібрати новий гідроциліндр на заміну.
Вибір гідроциліндра для дровоколу: визначаємося з розміром
Для сучасних моделей дровоколів рекомендується вибирати гідроциліндри поршневі, внутрішній діаметр гільзи яких від 80 мм. Це мають бути циліндри двосторонньої дії.
Проте справжні складнощі користувачі техніки відчувають у процесі визначення відповідних розмірів. Насамперед потрібно зрозуміти, яких розмірів будуть дерев'яні колоди, які потребують переробки. Цей критерій впливає на хід гідроциліндра – відстань, на яку може вийти шток, коли гільза повністю наповнюється робочою рідиною.
Не менш важливим критерієм називають також товщину штока. За стандартом товщина становить 40 мм, але для обробки більш твердих порід деревини, потрібно вибирати гідроциліндри з товщиною штока близько 50 мм.
Поршень 80 мм діаметр штоку 40 мм хід штока 500 мм
Поршень 80 мм діаметр штоку 50 мм хід штоку 500 мм
Поршень 80 мм діаметр штоку 50 мм хід штоку 630 мм
Поршень 80 мм діаметр штоку 40 мм хід штоку 630 мм
Поршень 100 мм діаметр штоку 50 мм хід штоку 500 мм
Поршень 100 мм діаметр штоку 60 мм хід штоку 500 мм
Крім того, рекомендується врахувати також міжосьову відстань на циліндрі. Під такою відстанню розглядають певну дистанцію від центру до центру пальців, коли гідроциліндр знаходиться в стислому стані. Усі вуха на циліндрах для дровоколів 40 мм під палець або під підшипник.
В процесі пошуку гідроциліндрів для промислових дровоколів, призначених для роботи з великими колодами, потрібно вибирати циліндри з розміром поршня від 100 мм. При цьому діаметр штока повинен змінюватись в межах 56-60 мм, а отвори під пальці становлять 50 мм. Таким чином, при пошуку гідроциліндрів, що підходять за розміром, важливо враховувати майбутні умови експлуатації дровоколів.